TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | sierpień 26, 2015 | 11:56

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – WCZEŚNIEJSZE.

TELAWIW OnLine: Izraelski Sztab Antyterrorystyczny – w związku ze zbliżającą się serią świąt żydowskich – ostrzega przed wyjazdami turystycznymi m.in. do Turcji (tysiące Izraelczyków wciąż wyskakują tam na krótkie wakacyjki typu Allinclusive)... ”Trzeba liczyć się z tym, że dżihadyści IS po powrocie z Syrii/Iraku będą atakować cele izraelskie i żydowskie”.

TELAWIW OnLne: Seul zapowiedział, że w świetle kolejnego odprężenia z Pjongjang odsunie od granicy „szczekaczki” – ustawione tam ostatnio wielkie megafony służące do agitowania przeciw komuszemu reżimowi Kim III.

TELAWIW OnLine: Egipski prezydent Sisi poleciał do Moskwy na zakupki zbrojeniowe, np. myśliwce MiG-29 za 2 mld saudyjskich petrodolców…Odwiedzi podmoskiewskie targi broni i spotka się z Putinem, który gości też króla Jordanii Abdullaha i paru szejków zatokowych..

TELAWIW OnLine: Młodzi Brytyjczycy nie chcą służyć w królewskiej flocie podwodnej, bo nie da rady pod wodą korzystać z social mediów…

TELAWIW OnLine: Ponad 2000 migrantów (lekkko licząc) przedostało się od poniedziałku z Serbii na Węgry (k. miasta Roszke) – na krótko przed ukończeniem budowy węgierskiego ogrodzenia granicznego…Merkel wezwała we wtorek do Wiednia przywódców wschodniobałkańskich, żeby „wspólnie zastanowić się nad kryzysową sytuacją”…W okresie styczeń-lipiec do UE przybyło via Bałkany 102 tys. imigrantów.

TELAWIW OnLine: Amnesty International twierdzi w swoim 43-stronicowym raporciku, że Saudyjczycy wykonali tylko w ciągu jednego roku 175 wyroków śmierci. Diabli wiedzą, czy raporcik jest tym razem ścisły, bo skrajnie zlewaczona Amnesty nie odznacza się zbytnią wiarygodnością już od dobrych paru latek, ale niech im wyjątkowo będzie na zdrowie…

TELAWIW OnLine: Turecki rzecznik wojskowy zapodał, że w ostatnich nalotach na cele PKK w górach Qandil w płn. Iraku – zginęło 34 „terrorystów kurdyjskich”. Turcy zaczęli atakować Kurdów z powietrza 24 lipca (także na terenie Syrii) – jednocześnie w południowo-wschodniej Turcji dochodzi do licznych zamachów kurdyjskich na policję i wojsko rządowe.

TELAWIW OnLine: W Warszawie coraz bardziej opadająca Wisła odsłoniła piękne fasady zniszczonego przez szkopów w 1944 Mostu Poniatowskiego i szczątki żydowskich macew (przypuszczanie z Kirkutu Bródnowskiego).

TELAWIW OnLine: Ludzie Obamy obiecują solennie, że MAEA będzie miała dosyć kasy na efektywną kontrolę perskich urządzeń jądrowych. Nie jest to oczywiście jednoznaczne z tym, że reżim ajatollahów – rozbuchany skandalicznymi ustępstwami Białego Domu w rokowaniach – w ogóle zezwoli na nadzorowanie swojego programu „A”.

CEP ODZYSKAŁ PAMIĘĆ.

TELAWIW OnLine: We łbie normalnie się nie mieści, ale wyjątkowo cepowaty antyizraelski przewalacz medialny znad Wisły „Cegielski z IAR”, którego wielokrotnie tu i gdzie indziej, przy okazji kolejnych jego bzdetów mieszałem z quanem – doznał nagle cudownego objawienia :).

Wzięty zapewne pod kopyto przyznaje z lekkim, jednorocznym opóźnieniem… – w artykuliku w lewackiej szmacie „Haarec” – że dżihadowska horda hamasowska używała swoich ziomków, jako żywe tarcze w czasie antyterrorystycznej operacji Cahalu latem 2014 w Strefie Gazy.

W trakcie tej akcji CUK EJTAN – w wykoślawiających prawdę depeszkach Cegielskiego z Hamastanu, sygnowanych „PAP/IAR” – ani razu takie kuriozum się nie pojawiło… Spauperyzowane polskie media nie mają w IL korespondentów, więc kłamstwa były szeroko w PL powielane.

Na tym też polega główna szkodliwość tego Cegielskiego, czego nie da się już przecież odrobić jakimś przeterminowanym tekścikiem dla frajerów… – w netowym dodatku lewackiej szmaty… A swoją drogą, czy ktoś nie wpadł wreszcie na pomysł, żeby sczyścić złogi komusze z PAP & IAR :)?Reklama

Reklama

Treści chronione