TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | lipiec 7, 2015 | 9:23

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 07/07/15.

TELAWIW OnLine: Zdaniem ekspertów izraelskich dzikusy IS mogą dokonać zamachów terrorystycznych przeciw Izraelowi, żeby zwiększyć werbunek do swoich szeregów, ale to jeszcze nie czyni z nich wojska…Myślę, że te oceny eksperckie można potraktować jako ostrzeżonko, że Cahal w razie potrzeby rozwali ich w ramach tzw. wojny hybrydowej.

TELAWIW OnLine: Min. obrony Izraela Mosze Jaalon z trzydniówą w Rzymie – odbywa pogaduszki z szefową pokrewnego resortu Robertą Pinotti.

TELAWIW OnLine: Parlament węgierski zatwierdził (151-41) budowę 4-metrowego „ogrodzenia antymigranckiego” na 175 km granicy z Serbią.

TELAWIW OnLine: Netanjahu zakazał szefowi Mossadu Tamirowi Pardo – przekazania opozycyjnej Labour tajnych informacji dotyczących IS na egipskim półwyspie Synaj… Wygląda na to, że premier woli uniknąć przecieków o szwankującej chyba dotychczas…współpracy wywiadowczej z Egipcjanami mającej służyć zwalczeniu tej zarazy na „odcinku synajskim”.

TELAWIW OnLine: Ciekawe, że w Polsce wskutek niedoinformowania wciąż jeszcze pokutują opinie, że Izrael tak naprawdę jest na garnuszku USA. Wyjaśniam więc z nieukrywaną przyjemnością, że Izrael dostaje od USA ok. 3 mld $ rocznie, z czego większość przeznaczana jest na zakup broni w…Stanach. Amerykanie współfinansują też lub finansują unikalne projekty antyrakietowe w IL (Żelazna Kopuła, Czarodziejska Różdżka itp. cacuszka) testowane prawie od razu w warunkach bojowych i wykorzystywane też na ich własne potrzeby. Dla zachowania proporcji: Izraelski PKB w zeszłym roku – 300 mld baksów.

TELAWIW OnLine: Obama wybiera się w tym miesiącu do Kenii, a tam już wiecują ostro (głównie Kościół) przeciw jego spodziewanym wypowiedziom progejowskim.

TELAWIW OnLine: W czwartek rusza w Jerozolimie kolejny międzynar. Festiwal Filmowy, z którego udało się na szczęście niemal w ostatniej chwili wykopać filmik o fiucie, który w 1995 zamordował Icchaka Rabina. W programie zero rewelacji – udziwnione gnioty z Cannes i Wenecji. Najlepszy będzie zapewne… „Ojciec chrzestny” z lat 70. F.F. Coppoli – z Jerozolimską Orkiestrą Symfoniczną 18 lipca w zwieńczeniu festiwalu. @ www.jff.org.il

TELAWIW OnLine: Zmarł w wieku 77 lat znany żydowski producent hollywoodzki – Jerry Weintraub, który w latach 50. w Nowym Jorku zaczynał jako menago od „żonglerów i akrobatów”. Zasłynął w latach 60., organizując koncerty Led Zeppelin, The Beach Boys, Franka Sinatry i Elvisa. Potem w branży filmowej był m.in. producentem słynnego „Nashville” (1975) Roberta Altmana i „The Karate Kid” (1984). „Odszedł prawdziwy Amerykanin” – napisał o nim na TT jego bliski przyjaciel b. prezydent „Dablju” Bush.

TELAWIW OnLine: Krakowskie Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) – usytuowane na terenie dawnej fabryki Schindlera… – znowu pieprzy jakieś głupoty, nie chcąc wywalić filmiku lewackiego kabotyna Żmijewskiego pt. „Berek”. W filmiku widać grupę nagich facetów i kobiet biegających po komorze gazowej, grających w berka i kwiczących radośnie. Usunięcia tej żenady domagają się ocaleńcy z Holokaustu, a do protestów przyłączył się Światowy Kongres Żydów (WJC), izraelski Instytut Jad Waszem i Centrum Wiesenthala. Radzę drugi już raz od miesiąca pozbyć się tego quana.Reklama

Reklama

Treści chronione