TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | lipiec 8, 2015 | 10:46

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 08/07/15.

TELAWIW OnLine: Perski prezio Ruchani oznajmił ze swoim obezwładniająco-łagodnym uśmiechem przed odlotem do…Moskwy, że jego kraj przygotowuje się już na to, że sankcje międzynarodowe zostaną zniesione.

TELAWIW OnLine: Wszyskie gały wbite w Akropol, ale globalne tsunami – obym się mylił! – ruszyło u Chińczyków na giełdzie w Szanghaju.

TELAWIW OnLine: Wersja spiskowa? – Nadal nie wiadomo, czy giełda w NYC nie została celowo wyłączona (…) w związku z krachem u Chińczyków…

TELAWIW OnLine: Wpływowy senator republikański John McCain w niezwykle ostry sposób skrytykował administrację Obamy za sposób prowadzenia kampanii zbrojnej przeciw IS. Jego zdaniem USA w życiu nie wygrają tej wojny, jeśli ograniczać się będą, jak dotychczas, jedynie do ataków lotniczych… Nie dalej jak wczoraj, Pentagon przyznał, że także szkolenie antyasadowców (w liczbie 60…) nie posuwa się zbyt obiecująco

TELAWIW OnLine: Rosyjske weto w UNSC uniemożliwiło uznanie masowej zbrodni serbskiej w Srebrenicy sprzed 20 lat za ludobójstwo.

TELAWIW OnLine: Belgowie wydostali ponad 200 chrześcijan z Aleppo; Turcja przygotowuje pośpiesznie nowy obóz dla 55 tysięcy uchodźców syryjskich k. południowego miasta granicznego Kilis. Podobno fala ucieknierów ma ruszyć w ciągu najbliższych 24 godzin.

TELAWIW OnLune: MSZ w Moskwie potwierdziło, że 2200 dżihadystów z Rassiji walczy w szeregach IS w „Syriaku” (Syria/Irak) – co stanowi cirka 1/10 „stanu osobowego” tej ohydnej hordy. 500 dzikusów pochodzi z terenów europejskich, a reszta z północnego Kaukazu i centralnej Azji.

TELAWIW OnLine: W Niemczech antyislamska PEGIDA wystartuje w 2016 w wyborach lokalnych w 4 krajach związkowych; w następnym roku w wyborach federalnych chce już wystąpić jako regularna formacja polityczna.

TELAWIW OnLine: Wietnamski gensek Nguyen Phu Trong pokonwersował z Obamą w Białym Domu – przy okazji 20-lecia normalizacji stosunków – o perfidnej ekspansji ludowych Chińczyków na Morzu Południowochińskim. Obama też ma go odwiedzić, ale jeszcze nie wie kiedy. Poza tym Obama wybiera się już w tym miesiącu do Kenii, gdzie wiecują ostro (głównie Kościół) przeciw jego spodziewanym wypowiedziom progejowskim.

TELAWIW OnLne: Wreszcie jakieś dobre info w tym zamęcie…Ryanair od 7 listopada zacznie latać 2 razy tygodniowo z Krakowa, Kowna i Budapesztu na lotnisko UWDA pod Ejlatem. Szefunio O’Brien z Ryanaira zwietrzył „potencjał biznesowy” w Mitteleuropie…, skąd bliżej do Ejlatu niż na Kanary… Cena: 30 euro w jedną stronę. Czyli, jakby mi się nagle zachciało zaliczyć rozrywkowo komorę gazową z fikuśnymi nagusami w Krakowskim Muzeum Sztuki Współczesnej (MOCAK) – to w mig się tam odnajdę.

TELAWIW OnLine: Szwajcarska kukuła nie przesypia terminów…Swiss Post zaczął testować użycie dronów do dostarczania przesyłek pocztowych w nagłych wypadkch. Ma się to upowszechnić w tej górskiej krainie w 5 lat.

TELAWIW OnLine: W Megiddo w płn. Izraelu odkryto ślady stałego campu, kwatery głównej VI Legionu rzymskiego (Legio VI Ferrata) z II w.n.e. Archeologom udało się zlokalizować zarysy tego obozowiska po obfitej w tym roku porze deszczowej przy pomocy zdjęć satelitarnych. Stacjonowało tam 5000 ludzi.

TELAWIW OnLine: W TLV zamknięte zostało niedawno ostatnie już kino starego typu GAT (mroczna sala z dużym ekranem) – na obrzeżach centralnego placu Rabina. Tak, tak – w multipleksach lepsza jakość projekcji itepe; tylko, że ja nie znoszę pulsujących słoników z baldachimami i smrodu garów…Reklama

Reklama

Treści chronione