TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | marzec 24, 2015 | 10:12

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA 24/03/15

KOLEJNY NAPASTLIWY KROK OBAMY.

TELAWIW OnLine: Wall Street Journal (WSJ) cytuje info z Białego Domu, że Izrael „wyszpiegował szczegóły rozmów atomowych z Iranem, aby przekazać je Kongresowi” (krytycznemu wobec ustępliwego kursu Obamy).

Szef MSZ Izraela Liberman zdementował te „kłamliwe oskarżenia”, dodając – zresztą dosyć nieroztropnie – że dane o przebiegu rokowań mogły pochodzić równie dobrze ze źródeł irańskich, europejskich lub „innych”.

Izraelski min. Steinitz omawiał wczoraj te sprawy w Paryżu z doradcą ds. bezpieczeństwa Jacquesem Audibertem i z delegacją francuską uczestnicząca w rokowaniach P5+1 z Iranem. Ten ostatni kontakt potwierdza, że Izraelczycy podejrzewają, iż USA nie informują o wszystkim innych negocjatorów.

TELAWIW OnLine: Saudyjski szef MSZ Fajsal ostrzegł na spotkaniu z Philipem Hammondem, że Rijad z innymi szejkami zatokowymi nie będą przyglądali się biernie, jak Iran opanowuje Jemen. Zaznaczył też, że Iranowi „nie należą się żadne koncesje w kwestiach atomowych”.

TELAWIW OnLine: W Afganie islamskie dzikusy zastrzelili 13 pasażerów autobusu jadącego do Kandaharu (dawny bastion Talibanu).

TELAWIW OnLine: Brytyjski Cameron zadzwonił do Netanjahu z gratulacjami, zalecając przy okazji dwupaństwowe rozwiązanie z Palestyńczykami.

TELAWIW OnLine: W USA gubernator stanu Utah przywrócił karę śmierci przez rozstrzelanie – „bardziej humanitarne niż zastrzyki z trucizną” (w 2014 w Oklahomie „czapa” z trucizną okazała się horrorem – skazany na śmierć patologiczny morderca męczył się 43 minuty)…Amerykanie natrafiają też na szlaban z zakupem trucizny w Europie sprzeciwiającej się uśmiercaniu nawet najgorszych zbrodniarzy.

TELAWIW OnLine: La Signora Mogherini przebywa na Kubie, żeby znormalizować i zacieśnić stosunki z tą upoczywie komuszą wysepką…

TELAWIW OnLine: Germanwings potwierdził, że na pokładzie rozbitego dziś w Alpach francuskich „9525” był też jeden obywatel izraelski.

TELAWIW OnLine: Według Obamy – „rozwiązanie dwupaństwowe byłoby najlepszą gwarancją stabilności dla BW, choć Netanjahu myśli inaczej”.

TELAWIW OnLine (flesze): Cahal zwiększa częstotliwość ćwiczeń zamiast dosprzętowania – „wojna możliwa w każdej chwili”; armia libańska dorwała 2 islamistów, z których jeden obciął dawniej głowę wziętemu do niewoli żołnierzowi; szef CIA John Brennan wyraził mocne przekonanie, że dzikusy IS „nie kierują się motywacją islamską, lecz wyłącznie zbrodniczą”. I jak takiemu wytłumaczyć… 🙂Reklama

Reklama

Treści chronione