TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | styczeń 28, 2024 | 5:15

UNRWA – CZUBEK LODOWCA.

TELAWIW OnLine: Wojna z Hamasem potrwa jeszcze przynajmniej z rok,  gdyż odbywa się w gęsto zabudowanym terenie, gdzie wróg czai się na każdym kroku, korzystając też z szeroko rozgałęzionej sieci podziemnych tuneli – większej ponoć od londyńskiego metra. Bandziory korzystają z osłony wspierającej ich masowo cywilnej ludności, przy czym bojówkarzy trudno rozpoznać, gdyż mieszają się z tłumem zwykłych śmiertelników.

Dla nowoczesnej armii są to bezprecedensowe wyzwania wymagające szczególnej koordynacji między siłami lądowymi, lotniczymi i morskimi. Doświadczenia te przydadzą się Cahalowi także w szykującej się wojnie z Hezbollahem w Libanie. Tam skądinąd widać najlepiej, jak bezużyteczną rolę odgrywa ONZ, w tym wypadku siły UNIFIL, które miały pilnować, żeby Hezbollah nie prowokował incydentów granicznych z Izraelem.

Najnowszym wypryskiem destrukcyjnej roli ONZ w regionie jest jednak fakt, że kilkunastu pracowników oenzetowskiej agencji UNRWA uczestniczyło w ludobójczej masakrze 7 października. To bodaj najlepiej potwierdza, że lewicowa ONZ, zdominowana przez autorytarne i islamskie reżimy, wymaga głębokiej reorganizacji. Służy bowiem nie tylko do delegitymizacji Izraela, lecz stała się główną platformą antyzachodnią.

© 2024 Eli Barbur. All rights reserved.Reklama

Reklama

Treści chronione