TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Marzec 30, 2014 | 10:28

TELAWIW OnLine: SERWIS Update 30.03.2014

TELAWIW OnLine: John Kerry wraca jutro (z Paryża) na Bliski Wschód, żeby zamarkować jakiś „spektakularny postęp” w rokowaniach IL-Palestyńczycy…Zapowiadają się niezłe jaja!

 

TELAWIW OnLine: We Francji w lokalnych wyborach klęska Socjalistów (poza fajną kobitką Hidalgo w Paryżewie), natomiast w Turcji zanosi się na sukces świra Erdogana… Poza tym – 8 zabitych w bójkach między kandydatami na wioskowych muchtarów/sołtysów. W poprzednich wyborach zabitych było 7. Newsik o muchtarach nie dotyczy chwilowo Francji, heheh…

 

TELAWIW OnLine: Nie chcę zakłócać nikomu relaksowych klimatów (…), ale jacyś archeolodzy znaleźli w Treblince kafelki…z komory gazowej.

 

TELAWIW OnLine: O zaginionym Boeingu 777 nadal ino tyle, że… żaden z namierzonych dotąd obiektów pływających nie miał z nim nic wspólnego…

 

TELAWIW OnLine: 30 libańskich hezbollahów (wspierających reżim Asada) zabitych w walkach z rebeliantami w północnosyryjskim mieście Aleppo.

 

TELAWIW OnLine: 12 zabitych, w tym 7 wojskowych (+ zniszczony most) – w wybuchu samochodu-pułapki na checkpoincie w irackim mieście Mosul. W dwóch innych zamachach jeszcze z 20 trupów.

 

TELAWIW OnLine: Pod Tel Awiwem stanęła kopia damasceńskiego pałacu prezydenckiego Asada (inspirowanego baśniową Krainą Oz…) – Foxik będzie tam kręcił serial pt. Tyran.

 

TELAWIW OnLine: Prezydent Izraela Peres z wizytą/trzydniówką w Wiedniu – spotkanie z sympatycznym Heinzem Fischerem; będzie też ważne (przynajmniej na oko…) spotkanko z zaaferowanym szefem MAEA Yukiya Amano.

 

TELAWIW OnLine: Asadowcy walnęli bombami beczkowymi z helikopterów w przyczółek zdobyty ostatnio przez rebeliantów na odcinku Latakia. Nie wiem, czy to prawda, ale podobno w walkach o te obszary, będące bastionem alawitów Asada – Turcja bezpośrednio wspiera powstańców.

 

TELAWIW OnLine: W Egipcie dorwali trójkę hamasowców ze Strefy Gazy, którzy planowali zamach na feldmarszałka El-Sisi (przy udziale Braciszków).

 

TELAWIW OnLine: Prezydent Azerbejdżanu Ilham Alijew w kwietniu odwiedzi Teheran, choć jego kraj uważany jest za b. bliskiego sojusznika Izraela. Jeszcze do niedawna Iran podejrzewał, że izraelski atak na ośrodki atomowe może nadejść właśnie z sąsiedniego Azerbejdżanu.

 

TELAWIW OnLine: Dżihadyści na Synaju zabili oficera egipskiego; w kampusie Al-Azhar w Kairze zabity 1 zadymiarz islamski w starciach z policją.

 

TELAWIW OnLine: 1. runda wyborów prezydenckich w Egipcie odbędzie się 26-27 maja – 2 tyg. później okaże się…oficjalnie, że wygrał je mój ulubiony feldmarszałek El-Sisi…

 

TELAWIW OnLine: Angole przeginają w drugą stronę z tymi ślubami gejów – po tym, jak kiedyś sponiewierali Oscara Wilde’a i genialnego Alana Turinga.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Reklama

Reklama

Treści chronione