TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Marzec 28, 2014 | 9:37

TELAWIW OnLine: SERWIS Update 28.03.2014

TELAWIW OnLine: Obama w Rijadzie konferował z królem Abdullahem i jego dworzanami…, którzy coś mu usiłowali tłumaczyć…W końcu powiedział, że coś tam zrobią ws. Syrii , Iranu i pokoju w Oriencie – „wspólnymi siłami”. Podobno sam fakt, że odwiedził tych Saudów można uznać za niezwykle ważny.

TELAWIW OnLine: Merkel rozmawiała w Berlinie z prezydentem Xi Jinpingiem i na wspólnej konfie prasowej wspomniała coś nawet o wolności słowa…w Chinach. Gość nie ukrywał zaskoczenia, bo przedtem w Paryżu nie było o tym w ogóle mowy.

TELAWIW OnLine: 80 zabitych w Syrii – głównie w walkach w strefie nadmorskiej na odcinku Latakia, gdzie rebeliantom robota aż pali się w rękach…

TELAWIW OnLine: W Egipcie zaostrzono środki bezpieczeństwa wzdłuż Kanału Sueskiego w obawie przed atakami terrorystycznymi dżihadystów.

TELAWIW OnLine: W zmagajacej się z brakiem przyrostu Danii biuro turystyczne namawia do wyskoków w tropiki w okresie dni płodnych.

TELAWIW OnLine: W MHŻP ruszyła wreszcie…3-miesięczna ekspozycja o warszawskich Żydach; jest ul. Graniczna 15, gdzie wyrastał mój ojciec?

TELAWIW OnLine: Wg gazety „Taraf” – IL ostrzegł ostatnio Turcję, że Damaszek w reakcji na ew. akcję zbrojną mógłby ostrzelać rakietami…Ankarę.

TELAWIW OnLine: 20 zabitych w Bangui, stolicy Republiki Środowoafrykańskiej (CAR) – zdziczali islamiści obrzucili granatami zwykłych ludzi…

TELAWIW OnLine: Nowozelandzki samolot wojskowy namierzył pływające obiekty mogące pochodzić z Boeinga 777 (wcześniej tylko satelity!)

TELAWIW OnLine: W Kairze kolejne masowe zadymy antyrządowe islamistów – w niewyjaśnionych okolicznościach zginęły 3 osoby, w tym dziennikarka.

TELAWIW OnLine: 10 członkow kartelu narkotykowego „Los Zetas” zabitych w strzelaninie z wojskiem w stanie Veracruz we wschodnim Meksyku. Mafijne struktury Zetasów (normalna zaraza!) utworzone zostały przez weteranów jednostek specjalnych… i wg USA „wykorzystują zaawansowane technologie”.Reklama

Reklama

Treści chronione