TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | marzec 13, 2015 | 5:09

TELAWIW OnLine: OBAMA IDZIE W ZAPARTE – Teds (Kanada)

TELAWIW OnLine: Zdeterminowany Obama – zabiegający o zniesienie sankcji wobec Iranu – połapał się, że Kongresu USA nie przeskoczy, więc położył na niego lachę i kombinuje, żeby restrykcje uchyliła Rada Bezpieczeństwa ONZ. Może mu się to udać, jeśli np. Anglicy nie zawetują…Facet idzie w zaparte, chcąc dopasować świat do swoich wizji. Ma już na koncie 3 wielkie osiągnięcia.

1. Uzależnienie ponad połowy Amerykanów od kasy rządowej (czyli – jeśli chcesz mieć darmowe usługi gosuj na Demokratów) – począwszy od darmowych telefonow dla biedoty, po dotacje do obowiązkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

2. Amnestie dla milinonów nielegalnych emigrantów, których liczba oceniana jest na 5-12 milionów. Powoduje to gwatowną zmianę struktury etnicznej USA, mającą na celu zwiększenie liczby głosów oddawanych na Demokratów.

3. Wycofywanie się Stanów Zjednoczonych z areny światowej (Obama postrzega własny kraj jako przyczynę większości nieszczęść na świecie).   Tworzy  to próżnię skwapliwie wypełnianą przez Chiny i Rosję, a na mniejszą skalę także przez fundamentalistyczny Iran.

Nie wiem czy następcy Obamy w Białym Domu uda się to wszystko odkręcić i posprzątać. Może okazać się już za późno… Szczególnie, że Obama trzyma się litery prawa tylko wtedy, gdy jest to dla niego korzystne; w każdym innym przypadku – zgodnie z zasadą, że cel uświęca środki – wali dekretami, jak nie przymierzając kiedyś Bierut w prl, pogrążając swój kraj coraz bardziej w bagnie.

 

 Reklama

Reklama

Treści chronione