TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | sierpień 16, 2015 | 8:46

TELAWIW OnLine: NEWSY & KOMENTY – WEEKEND.

TELAWIW OnLine: W Japonii obchodzono w sobotę 70-lecie zakończenia wojny na Dalekim Wschodzie. Zadeklarowane z tej okazji przez premiera Shinto Abe przeprosiny…nie zadowalają Chińczyków ani obu państw koreańskich. Zadowoleniem tryska tylko ekipa Obamy, uważająca to za swój mega sukces dyplomatyczny, podobnie jak piątkowe wciągnięcie „Stars and Stripes” (flaga USA) na maszt w Hawanie (z udziałem wyprężonych Marines, no i Johna Kerry’ego)…

TELAWIW OnLine (flesze): W Chinach liczba ofiar śmiertelnych wzrosła w niedzielę do 112; Według ANSA 40 migrantów udusiło się w bagażowni statku płynącego z Libii do Włoch; W Judei/Samarii w sobotę postrzelony Arab, który ugodził nożem żołnierza na checkpoincie; parę godzin późnej drugi taki incydent – ugodzony nożem żandarm, arabski bandzior zastrzelony. Obrażenia obu Izraelczyków niegroźne.

TELAWIW OnLine: Nieśmiertelny Fidel Castro, odstawiony od żłoba w 2006 przez młodszego braciszka Raula, wciąż daje popalić zgniłym imperialistom… Wyluzowany comandante w rozchełstanej kraciastej koszulce – udzielając wywiadów różnym mediom – oznajmił, że Ameryka wraz z wciągnięciem swojej flagi w Hawanie powinna wybulić „słonecznej wyspie” miliardowe odszkodowanka za 54-letnie embargo, Zatokę Świń, Guantanamo etc.

TELAWIW OnLine: Indie obchodziły wczoraj (15 sierpnia) Święto Niepodległości. Konserwatywny premier Narendra Modi zadeklarował w związku z tym, że „prawdziwa niepodległość nastąpi dopiero wówczas, gdy Indie pozbędą się systemu kastowego”… No to, przy całej sympatii dla tego blisko 1,4-miliardowego kraju współpracującego teraz ściśle z IL – upłynie jeszcze sporo wody w świętej rzece Ganges.

TELAWIW OnLine: Rosyjska telewizja Wiesti potwierdziła, że etos „Wołokołomskiej szosy” został wymyślony przez jej autora Aleksandra Beka. W necie dosłownie zawrzało od protestów… – Rosjanie upierają się przy wersji, że 28 żołnierzy Pantiłowa w czasie bitwy o Moskwę, w której wszyscy polegli, rozwaliło większą ilość hitlerowskich czołgów. Na fałszywce tej wychowywali się też bojownicy PALMACHU, formacji utworzonej pierwotnie przez Żydów w Palestynie do obrony przed szkopami Rommla. M.in z Palmachu wyłonił się potem Cahal.

TELAWIW OnLine: Na UKR nikt nie może sobie przypomnieć, gdzie znajduje się podziemny żelbetowy bunkier, w którym jeszcze za czasów sowieckich zmagazynowano odpady atomowe…Na Zachodzie mało kto zajmuje się teraz tą wojną – widząc ostatnio po dłuższej przerwie w tv migawki z Ukrainy – uświadomiłem sobie, że nie różnią się już prawie od syryjsko-irackich.

TELAWIW OnLine: W Jerozolimie wybuchły w weekendzie kolejne zadymy ortodoksów przeciw szabatowym seansom w nowym multipleksie Yes Planet. W sobotę wieczorem ruszyła tam też konfa naukowa WSCI z udziałem 15 noblistów i 400 geniuszy młodej generacji z 70 krajów (6 Polaków). Wydarzenie relacjonowane jest żarliwie… przez media z kilkudziesięciu krajów.

TELAWIW OnLine: Meteorolodzy NASA przewidują, że wyjątkowo silne w tym roku zjawisko El Niño – nadmierne rozgrzewanie się wody na powierzchni Pacyfiku – spowoduje wyjątkowo srogą zimę w wielu stanach, a w  nękanej od lat suszą Kalifornii… gwałtowne ulewy.

TELAWIW OnLine: Wg rosyjskiego MSZ Ławrowowi nie wyrwało się ostatnio pod adresem saudyjskiego szefa MSZ Adela Al-Jubeira wyzwisko – „fucking imbeciles (pieprzony idiota), lecz jedynie odkaszlnął w otwarty nieopatrznie mikrofon… W trakcie tej wizyty Saudyjczycy odrzucili ostatecznie próby Moskwy włączenia syryjskiego rzeźnika Asada do koalicji walczącej z IS.

TELAWIW OnLine: Szekspir musiał jarać trawkę ostro, pracując nad swoimi dramatami… Do takiego wniosku doszli antropolodzy z RPA po przebadaniu (najnowszymi metodami) szczątków kilku 400-letnich fajek znalezionych w przydomowym ogródku mistrza w Stratford-upon-Avon.

TELAWIW OnLine: Niezłe wrażenie robi nowy film o słynnym zespole The Beach Boys z Kalifornii (Sixties). Jedno z ich ponadczasowych nagrań:

https://www.youtube.com/watch?v=BC_UILNwWrcReklama

Reklama

Treści chronione