TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | kwiecień 29, 2015 | 10:38

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 29/04/15

TELAWIW OnLine: Premier Japonii Shinzo Abe, występując przed obu izbami Kongresu USA, przeprosił za zbrodnie popełnione w czasie II wojny w Azji i straty zadane Amerykanom. Po tym akcie skruchy dokonanym przez polityka o skrajnie narodowych poglądach widać najlepiej, jak bardzo Japonia musi być spanikowana…chińską ekspansją i „nowomocarstwowością” Rosji.

TELAWIW OnLine: Ambasador USA Dan Shapiro zakomunikował, że USA nie dopuszczą do żadnych antyizraelskich ruchów w UNSC…Dał jednak do zrozumienia, że ekipa Obamy ma jakieś nowe pomysły na wznowienie dialogu izraelsko-palestyńskiego, choc w obecnej sytuacji na Bliskim Wschodzie nie jest to bynajmniej rzeczą prostą…Oh, really?

TELAWIW OnLine: Agencja wywiadowcza Seulu NIS twierdzi, że reżim tłustego Kima III kropnął ostatnio nie wadomo za co 15 swoich oficjeli.

TELAWIW OnLine: W Indonezji pluton egzekucyjny zastrzelił 8 handlarzy narkotyków, w tym 2 Australijczyków, Brazylijczyka i 4 Afrykanów. Bezkompomisowi Indonezyjczycy mieli rozwalić też Francuza, ale urwał się spod łopaty, bo Paryż ponoć czymś ostro im zagroził (raczej sypnął kaską). Canberra też się teraz odgraża i nawet – podobnie jak Brasilia…- odwołała swojego ambasadora..

TELAWIW OnLine: Hollande zapowiedział zwiększenie francuskiego budżetu wojskowego o cztery mld euro w ciągu najbliższych 4 lat. Przypuszczalnie chodzi o zagrożenia związane z dżihadyzmem zarówno w samej Francji, jak poza jej granicami. Z innej beczki: aktorka Julie Gayet, przyjaciółka prezydenta, zaczęła już ponoć przemeblowywać Pałac Elizejski (VSD).

TELAWIW OnLine: Rezolutna Signora Mogherini oznajmiła w USA, że Iran może odegrać główną rolę w wysiłkach mających skłonić damasceński reżim Asada do rozmów pokojowych. Czyli w zamian za taką aktywność wytrawna dyplomacja europejska – o czym skądinąd wiadomo od dawna 🙂 – gotowa byłaby odpłacić się perskim mułłom monetą nuklearną (kosztem Izraela)…

TELAWIW OnLine: W Monachium otwarto nowe muzeum mające dokumentować, że właśnie w tym nobliwym grodzie zrodził się hitleryzm.

TELAWIW OnLine: Amerykanom (USAF) udały się próby z tankowaniem drona X-47B w powietrzu; niedawno (też po raz pierwszy) powiódł im się manewr lądowania takich cacek na lotniskowcu. To są wszystko dobre info – bezzałogowce okazały się skuteczną bronią w walce z islamską dziczą. Przypomnę: pionierem w dziedzinie tzw. uzbrojonych dronów (walących rakietami powietrze-ziemia) był pewien mały kraik mający na karku szmatogłowców z Hamasu.

TELAWIW OnLine: Wg ONZ zanieczyszczenie powietrza w IL mniejsze niż w Grecji lub we Włoszech, ale większe niż np. u sterylnych Nordyków…Reklama

Reklama

Treści chronione