TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | lipiec 5, 2015 | 9:34

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 05/07/15.

TELAWIW OnLine: „W wiedeńskich rokowaniach atomowych z Iranem nie nastąpił przełom, lecz krach” – izraelski premier Netanjahu w Jerozolimie.

TELAWIW OnLine: Parę dni przed planowanym zakończeniem rozmów z Iranem – uzgodniono, ze sankcje zostaną zniesione w ciągu pół roku. Zdaniem Izraela uzgodnione już także w Wiedniu mechanizmy nadzoru perskich ośrodków jądrowych można tak naprawdę o kant d. potłuc.

TELAWIW OnLine: Rządowa armia iracka zabiła 71 ludzi (w większości cywilów) – bombardując zajęte przez IS miasta Ramadi i Falludżę w prowincji Anbar. Podobno Irakijczycy (tak samo jak już od dawna asadowcy w b. Syrii) – zaczęli używać w ostatnich atakach „bomb beczkowych”.

TELAWIW OnLine: Pani Clintonowa stara się nie krytykować głośno polityki zagranicznej Obamy, ale po cichu używa sobie na nim zdrowo… – wg portalu „Politico”. W parę miesięcy zebrała już 45 mln $ z drobnych datków… – na kampanię prezydencką. W piątek dorzuciła do tego 3 mln od dwóch prodemokratycznych miliarderów żydowskich, Sabana i Sorosa, a w ogole, to kokietuje żydowskich wyborców stwierdzeniem, że „świetnie dogaduje się z Netanjahu” (czyli odwrotnie niż Obama).

TELAWIW OnLine: Dżihadowki Hamas w Gazie dowiedział się od kogoś, że Izrael nie nosi się z zamiarem ponownego zaatakowania tego terytorium.

TELAWIW OnLine: UNESCO uznało staroizraelską nekropolię w „Beit-Sza’arim” w dolnej Galilei za część światowego dziedzictwa kulturowego.

TELAWIW OnLine: Okazuje się, że nie odwołano zaplanowanej wcześniej, obecnej wizyty greckiego szefa dyplomacji Nikolaosa Kotziasa w Izraelu. Kotzias nie dalej, jak w zeszłym miesiącu kazał swoim ludziom w MSZ artykułować oficjalnie nazwę „Palestyna”…

TELAWIW OnLine: Asadowcy i wspierający ich libański Hezbollah weszli do miasta Zabadani – bronionego przez sunnickich dżihadystów – leżącego na drodze z Damaszku do Bejrutu. To już ostatnia z miejscowości odbitych rebeliantom przez siły Asada wokół dawnej stolicy syryjskiej; możliwe, że plany stworzenia „małej Syrii” z Damaszkiem i alawickim pasem nadmorskim – nie są jednak oderwane od rzeczywistości…

TELAWIW OnLine: Prof. SZEWACH WEISS kończy dziś 80-tkę. Był naprawdę super speakerem XIII Knesetu i super ambasadorem Izraela w Wawie. Dużo mniej lubię Jego doraźną działalność komentatorską w PL. Pamiętam, jak w czasie terrorystycznej II intifady relacjonowałem telefonicznie ma gorąco – raczkującemu dopiero TVN24 – jak palestyńskie skurwiele wysadzają się w izraelskich miastach…..Po moich roztrzęsionych wejściach LIVE dawali przeważnie siedzącego w warszawskim studio Weissa, który tym swoim ojcowskim głosem & fajnym akcentem… rozmydlał, rozmydlał i rozmydlał…

TELAWIW OnLine: W tych dniach mija 75-lecie utworzenia „rządu Vichy”, który pomógł chętnie szkopom zagazować ok. 80 tys. Żydów francuskich.Reklama

Reklama

Treści chronione