TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: , | lipiec 4, 2015 | 10:46

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA & KOMENTY 04/07/15.

TELAWIW OnLine (flesze): Egipcjanie twierdzą, że zabili 250 dżihadystów IS w północnym Synaju; Tunezja wprowadziła stan wyjątkowy w związku z ostatnim zamachem islamskim (38 zabitych); IS wrzucił do netu wideo z rozstrzelaniem 25 asadowców przez zamaskowanych małolatów w starorzymskm amfiteatrze w Palmyrze; w Wiedniu ponoć jakiś postęp z Persami – wg IL każdy dzień przynosi kolejne ustepstwa ze strony P5+1.

TELAWIW OnLine: Egipski prezydent El-Sisi przeprowadził inspekcję baz wojskowych i checkpointów w północnym Synaju, gdzie nasiliły się walki z dżihadystami IS. Uczestniczą w nich też ponoć islamiści, którzy przybyli na Synaj z Libii. Lotnictwo znów zbombardowało pozycje dzikusów nad ranem w beduińskiej mieścinie Szejk Zuweid. Duże napięcie utrzymuje się też w Kairze, gdzie władze obawiają się dalszych zamachów islamskich na czołowe osobistości po tym, jak 29 czerwca zabity został prokurator generalny Hisham Barakat.

TELAWIW OnLine: Biały Dom zarządził kolejne badania nad GMO w związku z europejskimi wrzaskami o szkodliwości dla zdrowia i ekologii… – tej genetycznie modyfikiwanej żywności. Amerykanie wielokrotnie już podważali naukowo te zarzuty; Europa nie znajduje też odpowiedzi na niezły w sumie…argument USA, że inaczej nie da rady wyżywić wynoszącej już prawie 7,5 mld ludności swiata.

TELAWIW OnLine: W Rosji myśliwce MiG-29 spadają z nieba jak kamienie…Już czwarty rozbił się ostatnio na ćwiczeniach. Podobno nie chodzi o wadę konstrukcyjną, lecz zaniedbania w konserwcji spowodowane brakiem kasy. To za co Putin chce zbudować tych 40 nowych rakiet balistycznych, mających zrazić Amerkanów do wzmocnienia sił w Europie?

TELAWIW OnLine: „Washington Post” przypomina w związku z dzisiejszym świętem narodowym „4 Lipca” mało znany bądź przemilczany fakt, że Murzyni brali udział w amerykańskiej wojnie wyzwoleńczej z Angolami. Początkowo „ojciec narodu” George Washington energicznie się temu sprzeciwiał, ale z braku ludzi musiał się zgodzić…

Podobnie gen. Pershing w czasie I światówki wolał pozbyć się Murzynów ze swoich sił interwencyjnych w Europie (uważał ich za niezdolnych do walki) – oddał ich do dyspozycji zadowolonych z tego wielce Francuzów…Natomiast w II wojnie największym przeciwnkiem Murzynów (i żydożercą skadinąd) okazał się słynny pancerniak Patton.

W tym wypadku rzeczniką Afromerykanów była Eleanor Roosevelt która wymusiła na prezydenckim małżonku zgodą na użycie ich w walkach (m.in. słynna eskadra „czerwonych ogonów”, która zestrzeliwała szkopów jak kaczki). Szkoda tylko, że pani Eleanor zwana poźniej „pierwszą damą świata” nie zadziałała też, aby np. „czerwone ogony” rozwaliły…„tory do Auschwitz”.

TELAWIW OnLine: Naukowcy w Stanach twierdzą, że mnożace się ostatnio ataki rekinów (także w Australii) na kąpielowiczów związane są przynajmniej częściowo ze zmianami klimatycznymi (ciepła woda etc.). Nawidoczniej te same względy decydują o tym, że w Parku Narodowym Yellowstone zwiedzający narażeni są ostatnio coraz cześciej na ataki…bizonów (4-krotne w ciągu kilku miesięcy).

TELAWIW OnLine: Okazało się ostatnio, że używane przez Bundeswehrę karabiny automatyczne G36 wyglądają ładnie tylko na zdjęciach…, bo podczas strzelania zbytnio się rozgrzewają. Producent tych cacek Heckler & Koch twierdzi ze swej strony, żearmia nie umie z nich korzystać…Tak czy owak, min. obrony Ursula von der Leyen oznajmiła już, że „G36 nie ma przyszłosci w Niemczech”. Pytane tylko, co na to Hiszpamie, którzy też mają G36 na wposażeniu, a groszem jakby nie śmierdzą…

TELAWIW OnLine: Niemiecki Der Spiegel oskarża kanclerz Merkel, że pogrążyła „Europę i Grecję”. Wg mnie lewuski jak zawsze z grubej rury przesadzają, a pani Merkelowa, mimo dosyć zmyłkowej powierzchowności…, coraz bardziej przypomina tamtą, nieodżałowaną i kapitalną, ściskającą zawsze kurczowo torebkę, „Żelazną Damę” zza Kanału – Margaret Thatcher.

TELAWIW OnLine: Litwa nadal nie przyznaje się do aktywnego udziału w Holokauście. Minęła właśnie 74. rocznica pogromu w Kownie, kiedy to w ciągu paru dni Litwini zamordowali w bestialski sposób 3800 Żydów. W uroczystości żałobnej nie uczestniczył żaden przedstawiciel władz – odbyła się ona na terenie dawnego „Garażu Lietūkis” w centrum Kowna, gdzie Litwini w czerwcu 1941 na oczach wiwatującego tłumu zatłukli na śmierć drągami 60 Żydów.

TELAWIW OnLine: Francuski Le Point przypomina, że równo 150 lat temu pewien londyński dżentelmen Charles L. Dodgson (bardziej znany poźniej jako Lewis Carrol) zabrał na spacerek nad Tamizą dziewczynkę imieniem Alicja. Zrodziła się z tego słynna „Alicja w krainie czarów” – a badacze doszli ostatnio do wniosku na podstawie dokumentacji, że facet był pedofilem.

TELAWIW OnLine (flesze): Rosyjskie MSZ odgraża się Polsce „konsekwencjami” za zburzenie monstrualnego „pomnika braterstwa” z krasnoarmiejcami w Nowej Soli; Niemcy zapowiedzieli, że nie będą zaopatrywali w broń Ukraińców (dotyczy też automatów G36…); w Grecji wykupiono paliwo i leki – supermarkety świecą pustkami…

TELAWIW OnLine: Nie jestem fanatykiem magii dat, ale 4 lipca – w odstępie zaledwie 30 lat – miały miejsce dwa tak różne od siebie wydarzenia, że po prostu we łbie się nie mieści: pogrom kielecki i Operacja Entebbe.Reklama

Reklama

Treści chronione