TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | marzec 27, 2015 | 11:06

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA 27/03/15

TELAWIW OnLine: Szefowie dyplomacji UK, Francji i Rosji – Hammond, Fabius i Ławrow dobiją w sobotę do Kerry,ego w Lozannie (rozmowy z Persami o atomie), a Signora Mogherini dobije w niedzielę.

TELAWIW OnLine: „The New York Times” – a nie jakieś media staroeuropejskie… – jako pierwszy na świecie zapodał, że samolot Germanwings „9525” rozbity został przez drugiego pilota. NYT od dawna zionie obsesyjną niechęcią do Izraela – ale niestety wciąż jest najlepszą gazetą w sensie globalnym, co muszę przyznać wbrew samemu sobie :).

TELAWIW OnLine: UWAGA – w holenderskim Schiphol odwołano w piątek na parę godzin wszystkie odloty z powodu gigantycznej awarii elektrycznej w Amsterdamie i okolicach. Podobno zawiniło „przeciążenie sieci”.

TELAWIW OnLine: Policja włoska przechwyciła obraz Picassa wart 15 mln euro i starorzymską stauetkę (8 mln euro) – które miały zostać przemycone za granicę przypuszczalnie przez wytrawnych-mafijnych koneserów szuki.

TELAWIW OnLine (flesze): Ceny ropy znowu ponad 50 dolców za baryłkę w związku z interwencją Saudów w Jemenie; Indie wysyłają statek do Jemenu, żeby ewakuować tysiące swoich obywateli; Izrael przeszedł zeszłej nocy na czas letni i oczywiście w piątek chamsin od rana… (32 st. w TLV).

TELAWIW OnLine: Wg Ankary szkolenie umiarkowanych antyasadowców przez USA w Turcji (5000 w 3 lata) opoźnia się „ze względów regionalnych”.

TELAWIW OnLine: Maroko przyłączylo się do koalicji antyirańskiej w Jemenie, natomiast Pakistan jakby przestał zbytnio się wychylać…

TELAWIW OnLine: Parlament turecki dużą większością przyjął ustawę zezwalającą policji na strzelanie do demonstrantów ostrymi kulami…

TELAWIW OnLine: Amerykańskie drony patrolują północno-wschodnie, górskie pogranicze libańsko-syryjskie, żeby namierzać dżihadystów IS i al-Kaidy próbujacych przedostawać się tamtędy do zjawiskowego Kraju Cedrów. Wg anonimowych źródeł namierzają też przy okazji rosyjskie okręciki w syryjskim porcie Tartus, choć to z całkiem innej strony. Tych żwawych i pękatych okręcików znowu jakby ostatnio więcej.

TELAWIW OnLine: W związku z przypadającym w tym roku 150-leciem „Alicji w Krainie Czarów” zaognia się gwałtownie dyskusja, czy autor tego utworu Lewis Carroll nie był przypadkiem pedofilem…Nie chcę martwić licznego grona fanów Carrolla (sam do nich nie należę), ale z lektury jego dzienników i dziwacznego CV powstaje obraz sygerujący, że mógł być pedofilem light…Reklama

Reklama

Treści chronione