TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | marzec 11, 2015 | 10:34

TELAWIW OnLine: NEWSY DNIA – 11/03/15

@OBAMA STAWIA NA MUŁŁÓW.

TELAWIW OnLine: ”Jordania dowiedziała się oficjalnie od ludzi Obamy, że nie odpuszczą ws. układu atomowego z Teheranem i powinna nastawić się na wzrost roli Iranu na Bliskim Wschodzie” – w taki sposób wiarygodne źródła w Ammanie tłumaczą, w jakim celu wysłany został w tych dnach do Teheranu szef MSZ Nasser Judeh.

TELAWIW OnLine: Od dawna wytykałem ambasadzie izraelskiej w Warszawie, że toleruje na swoim oficjalnym Twitterze – chamskie hejtowanie polskich mediów publicznych IAR i PAP przeciwko Izraelowi. W końcu te proarabskie  przydupasy zostały stamtąd wydalone…Natomiast pęta się wciąż na tym forum lewacka szmata Haarec, której anglojęzyczne, silnie antyizraelskie bluzgi pobudzają jedynie próby delegitymizacji Żydowskiego Państwa za granicą.

TELAWIW OnLine: I have been for a long time pointing out to the Israeli embassy in Warsaw that, on its official Twitter-site, it tolerates reprehensible incitement of the Polish public media IAR and PAP against Israel. Now at last, the pro-Arab boot-lickers have been ousted. However, the leftist rag Haaretz is still hovering at the site with its hateful English-language anti-Israeli lies only stimulating efforts to delegitimize the Jewish State abroad.

TELAWIW OnLine: Włoski Trybunał Apelacyjny podtrzymał wyrok uniewinniający Berlusconiego od zarzutow, że uprawiał płatny seksik z arabską małolatą ”Ruby” w swojej mediolańskiej willi (słynne bunga-bunga). Silvio ma jeszcze na  karku proces ws. korupcji politycznej w Neapolu i coś tam jeszcze…Ale niechybnie da radę…

TELAWIW OnLine (flesze): Putinowcy straszą, że ”mają prawo” rozmieścić broń jądrową na Krymie; Grecy straszą, że zaleją ich tłumy migrantów i dżihadystów, jeśli UE nie podsypie kaski; Amerykanie szepczą, że Asad jako rzeźnik lepszy od Miloszewicza i liberyjskiego Taylora; dziś mija równo 5 lat od straszliwego tsunami w Japonii.

TELAWIW OnLine: Sky Arabic utrzymuje, że irackie siły rządowe i szyickie milicje, które wczoraj wieczorem przebiły się przez linie obronne IS wokół miasta Tikrit, posuwają się ostro w kierunku sródmieścia (Tikrit uważane jest za miasto etosowe, bo oczka na świat otworzył tam Saddam Husajn).

TELAWIW OnLine (flesze): Merkel zbojkotuje moskiewskie obchody 70-lecia zakończenia II wojny; dzikusy IS zaczęli podpalać pola naftowe pod Tikrit, żeby powstrzymać natarcie armii Bagdadu; w związku z nasileniem walk w północno-syryjskim Aleppo Turcja zamknęła 2 przejścia graniczne Oncupinar i Cilvegozu; Berlin odrzucił greckie roszczenia odszkodowawcze (260 mld euro) z tytułu strat doznanych w latach II wojny światowej.

TELAWIW OnLine: Izraelskie źródła w Lagos oceniają, że podejmowane od jakiegoś czasu wspólnie przez Nigerię, Czad i Kamerun akcje wojskowe przeciw dzikusom Boko Haram zaczynają wreszcie przynosić niezłe rezultaty. W ostatnich walkach zginęło 300 islamistów i 10 żołnierzy kameruńskich.

TELAWIW OnLine: Saudowie odwołali ambasadora ze Sztokholmu, a Szwecja nie chce im więcej sprzedawać sprzętu wojskowego. Kryzys wywołała szefowa MSZ w Sztokholmie, Margot Wallström, piętnując dyskryminację kobiet i aferę ze skazaniem krnąbrnego blogera na publiczną chłostę…

TELAWIW OnLine: Steinmeierowi w Bukareszcie wręczono w prezencie ozdobioną barwami niemieckimi…mapę profilową Francji. Nie dał po sobie poznać, że coś jest nie tak,  ale rzeczniczka rumuńskiego MSZ Brandusa Predescu frunęła z posady. No cóż, Rumuni zawsze byli frankofonami.

TELAWIW OnLine: Prężnie działajacy… Ośrodek Polski w Tel Awiwie zaprasza na prelekcję o KRZESŁACH 16 bm. pod Tel Awiwem, którą wygłoszą specjalnie ściągnięci  znad Wisły designerzy ”Tomek and Gosia Rygalik”. Takiego czegoś nawet Ionesco by nie wymyślił w tych swoich Les Chaises.

 Reklama

Reklama

Treści chronione