TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | kwiecień 4, 2015 | 2:58

NOCNY LOT Z GAZETKĄ.

TELAWIW OnLine: TRUDNO MI JAKOŚ W TO UWIERZYĆ, ALE TEN KRÓTKI TEKŚCIK o gazetce Michnika NAPISAŁEM W NECIE 6 LAT TEMU…JEŚLI COŚ SIĘ OD TEGO CZASU ZMIENIŁO, poza nieuchronnym już upadkiem printu, to czekam niecierpliwie na info :).

@

W czasie  nocnego lotu Warszawa-TLV, w ramach wzmożonego zainteresowania światem zewnętrznym, sięgam do papierowego wydania GW, którą na ogół karmię się tylko w necie. Wysiłek okazuje się opłacalny, gdyż w jego trakcie trafiam na komentarzyk o Iranie.

Chodzi głównie o to, że należy (i słusznie!!!) solidaryzować się z opozycjonistami irańskimi, którzy od 7 grudnia znów robią zadymy przeciw ajatollahom. Autorka konkluduje przytomnie, że Iran ma szanse stać się  „pionierem wolności i demokracji na Bliskim Wschodzie”.

To stwierdzenie zostało wytłuszczone, co wskazuje, że jego autorka nie jest odosobniona na tej Czerskiej. A przecież nader łatwo byłoby uświadomić sobie i innym, że na Bliskim Wschodzie istnieje już od całkiem dawna jakiś inny kraik,  będący naprawdę enklawą „wolności i demokracji”.

Najwidoczniej nie jest to jednak takie proste dla gw zmagającej się z ciężarem odpowiedzialności dziennikarskiej. Tak samo zreszta, jak w przypadku nieco wcześniejszego newsa o odłonięciu „ławeczki Karskiego” w Tel Awiwie. Wg gazetki  stanęła ona w „stolicy Izraela”.

 

 Reklama

Reklama

Treści chronione