TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Wrzesień 11, 2015 | 5:07

NIEWINNY PRZEKRĘCIK.

TELAWIW OnLine: Jeśli komuś przypadkiem zdawało się jeszcze, że oba główne polskie serwisy zajmujące się mediami – PRESS i wirtualnemedia.pl – są niejako z definicji… obiektywne i wiarygodne, to zerknijcie proszę na ten przekręcik :)…

Press: Dziś “Gazeta Wyborcza” i 12 europejskich dzienników publikuje apel do przywódców Unii Europejskiej w sprawie kryzysu uchodźczego. Redaktorzy naczelni gazet chcą, by politycy „stawili czoła humanitarnej tragedii i zapobiegli śmierci kolejnych rzesz ludzi”.

Wirtualnemedia.pl: W piątek, 11 września br. na łamach “Gazety Wyborczej” i 12 największych europejskich dzienników ukaże się apel do przywódców Unii Europejskiej w sprawie kryzysu uchodźczego. Pod apelem podpisali się szefowie redakcji trzynastu opiniotwórczych gazet codziennych, wydawanych w całej Europie, w tym Adam Michnik z „Gazety Wyborczej”. Zwracają oni uwagę, że Unia Europejska powinna stawić czoła „humanitarnej tragedii i zapobiec śmierci kolejnych rzesz ludzi”.

Poza adasiową „gazetką” – Die Zeit (Niemcy), La Repubblica (Włochy), El Paìs (Hiszpania), Libération (Francja), The Independent (UK), „i” (UK) , Ekathimerini (Cypr), Népszabadság (Węgry), Denník N (Słowacja), Aftonbladet (Szwecja), Information (Dania), Morgenbladet (Norwegia).

Nie są to żadną miarą „największe/opiniotwórcze dzienniki europejskie”, natomiast ewidentnie są LEWACKIE, który to sympatyczny szczególik oba serwisy „z definicji obiektywne” skrzętnie pomijają, przy czym PRESS wydaje się jednak ciut mniej wazeliniarski w tym partykularnym wypadku :).Reklama

Reklama

Treści chronione