TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | marzec 18, 2015 | 10:15

LEWICA ZNOKAUTOWANA W IZRAELU.

TELAWIW OnLine: W Izraelu PRAWICA POGONIŁA LEWICĘ – druzgocąca klęska wyborcza centrolewicowej Partii Pracy (24 mandaty) w rywalizacji z konserwatywnym Likudem (30 mandatów). Netanjahu w parodniowej brawurowej końcówce kampanii wyborczej przed otwarciem urn zdołał nadrobić straty wobec lewicowej opozycji i dosłownie zwalić ją na dechy w ostatecznej rozgrywce.

Netanjahu może stworzyć stabilny prawicowy rząd – z udziałem kilku mniejszych ugrupowań konserwatywnych – dysponujący potencjałem 67 mandatów w 120-osobowym Knesecie. Kompletnie wzięły w łeb życzeniowe proroctwa „mainstreamowych mediów” i wszystkie trzy sondaże przedwyborcze, które jeszcze wczoraj zaraz po zamknięciu urn przepowiadały remis Labour-Likud.

Klęska lewicy izraelskiej jest tym bardziej dotkliwa, że cała jej propaganda –małpowana z automatu przez „znawców Izraela” w mediach zagranicznych, w tym w Polsce – opierała się na fałszywych założeniach. Okazało się, że zdecydowana większość Izraelczyków nadal traktuje kwestie bezpieczeństwa jako nadrzędne wobec ostrych i realnych skądinąd problemów społecznych.

Pod tym względem BIBI Netanjahu niebotycznie (…) góruje nad swoimi rywalami politycznymi dzięki umiejętności błyskawicznego i niezwykle precyzyjnego definiowania sytuacji, podczas gdy lewica swoim tradycyjnie uświęconym zwyczajem myli rzeczywistość z mniej lub bardziej bełkotliwymi mrzonkami (znacie to też chyba niezgorzej z polskiego podwórka).

W przypadku IL – rozwalający się w zawrotnym tempie postkolonialny „świat arabski” z towarzyszącą temu eksplozją morderczego dżihadyzmu zmuszają do zaniechania masakrycznych pomysłów z utworzeniem „Palestyny”. Takie państwo opanowane zostałoby natychmiast przez islamistów, podobnie jak to miało miejsce ze Strefą Gazy, skad tylko latem 2014 odpalono ponad 5000 rakiet na Izrael.

Co więcej: wczorajsze wybory do XX Knesetu wykazały, że głównym zagrożeniem w oczach Izraelczyków pozostaje atom w rękach opętanych bezrozumną nienawiścią perskich mułłów. Dla Obamy i „reszty świata” powinien to być sygnał ostrzegawczy: żadne rozmydlanie tego problemu nie wchodzi w rachubę.Reklama

Reklama

Treści chronione