TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | kwiecień 19, 2016 | 11:29

DWIE NIEZŁE FLAGI.

TELAWIW OnLine: Na cmentarzu żydowskim w Warszawie zostanie dziś odsłonięty symboliczny postument ku czci prawicowego Żydowskiego Związku Wojskowego (ŻZW), który uczestniczył w powstaniu w getcie obok lewicowej Żydowskiej Organizacji Bojowej (ŻOB).

To właśnie nad kwaterą ŻZW (związanego z AK) na nie istniejącym już placu Muranowskim powiewały w pierwszych dniach powstania w getcie dwie flagi: polska i biało-niebieska z gwiazdą Dawida (obecna izraelska). Niestety niemal wszyscy bojowcy ŻZW zginęli w walkach ze szkopami.

W oficjalne narracji dotyczącej żydowskiego powstania fakt udziału w walkach bojowników ŻZW został zmarginalizowany i to zarówno w komunistycznej Polsce, jak w Izraelu, gdzie rządy przez trzy początkowe dekady (aż do 1977) zdominowane były przez ugrupowania lewicowe.

To motywowane politycznie…patologiczne i chamskie zakłamywanie historii, bo inaczej przecież nie da się tego nazwać – zaczyna jakby wreszcie z lekka odpuszczać… Choć nadal nie widać tego w ekspozycjach MHŻP w Warszawie, ani…w izraelskim JAD WASZEM w Jerozolimie.

@

TAJNA BROŃ KONTRA IS.

TEAWIW OnLine: Wcale nie jest najgorszym pomysłem, żeby do walki z islamistami IS wysyłać komików… – jak proponuje rockman i międzynarodowy aktywista BONO. Np. jeden z wymienionych przez niego showmanów, Sacha Baron Cohen, mógłby według mnie całkiem nieźle parodiować „dżihadystę Johna”, który ścinał ludziom głowy kosą. Bono argumentuje, że Hitler najpierw zaczął walczyć z surrealizmem – z czego wynikać ma, iż także na obecny język nienawiści IS nie należy odpowiadać podobną monetą, lecz kpiną i parodią. Przypuszczalnie Bono ma gdzieś w tyle głowy słynny film „Wielki dyktator”, w którym Chaplin w 1940 roku genialnie sparodiował Hitlera. Nie wszyscy wiedzą jednak, że Chaplin już po wojnie, gdy dowiedział się o Holokauście – gorzko żałował, że nakręcił ten film.

https://youtu.be/obKJwLfFzFYReklama

Reklama

Treści chronione