TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | kwiecień 5, 2016 | 5:50

CYRK MIĘDZYNARODOWY.

TELAWIW OnLine: Afera z międzynarodowym cyrkiem PanamaPapers – Niemcy wygrzebali z wyraźną ulgą…, że Mossack – ojciec niemieckiego współwłaściciela firmy „Mossack Fonseca” od przekrętów fiskusowych – był oficerem SS i służył w najbardziej zbydlęconej dywizji „Totenkopf” (trupia czaszka) odpowiedzialnej za niezliczone zbrodnie wojenne na froncie zachodnim i wschodnim. Czyli wszystko jasne, zaszufladkowane – niedaleko pada jabco…, wszystko dzieje się w jakimś zamkniętym kręgu sektoralnym grupy nazistów nie mających nic wspólnego z powszechnie szanowanym narodem poetów i filozofów.

@

TELAWIW OnLine: Radyjko TokFM rozdawać dziś będzie jakieś swoje błazeńskie wyróżnienia (w konwencji mini Nike?) – w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. Lokalizacja idealna 🙂 – klin klinem… i salka pewnie za frajer po znajomości…Nad MHŻP ciąży ewidentny cień czerskiej – czyli w tym wypadku lewackiej narracji antyizraelskiej – co czyni z tego fajnego projektu wydmuszkę. Dziś np. w kolejną rocznicą „masakry w Pińsku” – jednego z najbardziej traumatycznych wydarzeń w HISTORII obu starannie Wybranych Narodów – aż by się prosiło, żeby odbyć tam jakąś mini sesyjkę naukową; tak czy nie?

@

TELAWIW OnLine: W USA prawybory odbywają się dziś w stanie Wiscontin; Trump podpadł w ub. tyg. kobietom, krytykując aborcje, więc większe szanse ma tym razem senator Ted Cruz. Potem jednak primaries przeniosą się do zachodnich stanów, gdzie Trump będzie zagrywał na własnym boisku. Clintonowa w Wiscontin też może przegrać z Bernie Sandersem. @ Nieoczekiwanym elementem w wyścigu o nominacje prezydenckie może okazać się…afera PanamaPapers, wskutek której jeszcze bardziej nasili się (nie tylko za Oceanem!) tzw. narracja antyestablishmentowa.

@

TELAWIW OnLine: W Holandii odbędzie się jutro (6 kwietnia) referendum ws. zacieśnienia unijnych relacji z Ukrainą…forsowanego przez Brukselę i USA. Rozpisania plebiscytu w tej akurat sprawie domagało się prawie pół miliona Holendrów, co jest tym bardziej zaskakujące, że reszta Europy zajmuje się teraz głównie problemem migranckim i zagrożeniem ze strony terrorystów islamskich IS. Całkiem możliwe, że wskazuje to na ostre tendencje eurosceptyczne już nie tylko po drugiej stronie kanału La Manche, lecz w kontynentalnym zarodku UE – czyli skrótowo tzw. NEXIT.Reklama

Reklama

Treści chronione