TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Styczeń 18, 2018 | 10:52

TELAWIW OnLine: Izrael – antyterroryści rozwalili w Dżeninie (Zachodni Brzeg) dżihadystę Hamasu z bojówki, która 9 stycznia zamordowała jadącego samochodem 35-letniego rabina Raziela Szewacha. Okazało się, że bojówkarz był synem terrorysty z tej samej hordy, którego Izraelczycy sprzątnęli jeszcze w 2002 po tym, jak planował wysadzić w powietrze jeden z wieżowców w Tel Awiwie…

W trakcie nocnej obławy w Dżeninie doszło do starć z tłumem arabskim, który zaatakował żołnierzy – możliwe, że ofiar po tamtej stronie jest więcej. Cahal (IDF) zburzył opancerzonymi buldożerami D-9 kilka zabudowań, żeby utorować sobie drogę do ostrzeliwującej się zajadle bojówki i uniknąć strat własnych; mimo to, dwóch antyterrorystów odniosło rany (nie zagrażające na szczęście ich życiu).

@ Kryjówka zamachowców namierzona została uprzednio przez sprawnie działające w terenie, a także np. w internecie…służby Szin-Bet; cała zaś operacja potwierdziła raz jeszcze, że nie ma takiej siły – łącznie z wiekuistym Allahem… – która uchroniłaby arabskich zabójców Izraelczyków przed „czapą”.

© 2018 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.Reklama

Reklama

Treści chronione