TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | grudzień 20, 2017 | 10:36

TELAWIW OnLine: Donald Trump jeszcze przed świętami zatwierdzi reformę podatkową, która zaaprobowana została w nocy przez obie izby Kongresu USA. Gigantyczny pakiet reform wartości 1,5 tryliona $ przewiduje obniżenie podatków indywidualnych oraz opodatkowania przedsiębiorstw (z 35% do 21%).

To największy sukces legislacyjny Trumpa w pierwszym roku kadencji prezydenckiej – Republikanie, inaczej niż przedtem w przypadku Obamacare (opieka zdrowotna), udzielili mu zmasowanego poparcia. Obniżenie podatków skłoni przypuszczalnie wiele amerykańskich korporacji do powrotu za Ocean, co zwiększy wydatnie możliwości zatrudnienia – zwłaszcza dla „niebieskich kołnierzyków” stanowiących główny elektorat Trumpa.

Inaczej mówiąc „The Donald” toruje sobie zawczasu drogę do drugiej kadencji w Białym Domu, pokonując trudności piętrzone przed nim przez „liberalną opozycję” (także „Russiagate” zapewne okaże się jednym wielkim fejkiem – eb). @ Wiceprezydent Mike Pence, który z powodu głosowania w Senacie zmuszony był odłożyć wizytę w Izraelu – przybędzie do Jerozolimy w styczniu.Reklama

Reklama

Treści chronione