TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | grudzień 18, 2017 | 10:57

TELAWIW OnLine: Uwaga! – Izraelczycy zaczynają tracić cierpliwość…W ciągu niecałych 2 tygodni po decyzji USA ws. Jerozolimy – dżihadyści odpalili z Hamastanu 19 rakiet na skupiska ludności cywilnej w południowej części kraju (dwie kolejne wczoraj wieczorem – w stronę 135-tysięcznego miasta Aszkelon). Nie ma na razie…ofiar śmiertelnych tylko dlatego, że pociski zestrzeliwane są przez tarczę antyrakietową „Żelazna Kopuła” bądź wybuchają w wolnym terenie.

To jednak w każdej chwili może się zmienić, co kolei pociągnęłoby za sobą natychmiastową odpowiedź Cahalu (IDF) – znacznie bardziej zmasowaną niż dotychczasowe stonowane ataki lotnicze…na opustoszałe przeważnie „cele terrorystyczne”. Niewykluczone, że manipulowana przez Teheran hołota islamska w Strefie Gazy będzie usiłowała zakłócić rozpoczynającą się w pojutrze, niezwykle ważną z punktu widzenia politycznego, wizytę wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a w Jerozolimie.

W związku z tym zapewne oficjalne źródła IL ostrzegły dziś, że w razie konieczności Strefa Gazy zostanie ponownie podbita, a cała wierchuszka Hamasu i Dżihadu Islamskiego zlikwidowana.

© 2017 Eli Barbur. Wszelkie prawa zastrzeżone.Reklama

Reklama

Treści chronione