TelAwiw Online

Niezależny portal newsowy & komentarze, Izrael, Arabowie, Świat.

W kategorii: | Sierpień 18, 2017 | 12:06

TELAWIW OnLine: Hiszpania – inaczej niż wczoraj na Las Ramblas policja zdołała dziś nad ranem udaremnić podobną masakrę w nadmorskiej miejscowości Cambrils, 120 km na południe od Barcelony. Zastrzelono 5 islamistów z pasami samobójców (okazało się, że to atrapy), którzy samochodem audi chcieli staranować tłum i dokonać ataku przy użyciu butli gazowych. W Barcelonie nadal chaos i przerażenie po wczorajszym zamachu, do którego przyznał się IS. Skandaliczna sieczka informacyjna nie pozwala się zorientować, ilu właściwie skurwieli islamskich zostało zatrzymanych, ilu uciekło lub zostało zabitych.

Trzeba jednak przyznać policji hiszpańskiej, że niemal od razu określiła wczorajszą masakrę na Ramblas jako atak terrorystyczny, czyli zupełnie inaczej niż Francuzi czy Niemcy w podobnych wypadkach. Natomiast tamtejsze media i politycy przez dłuższy czas mataczyli z podaniem bilansu ofiar…, choć źródła zagraniczne informowały o 13 zabitych. Niestety Hiszpanie okazali się kompletnie nieprzygotowani na ataki terrorystyczne IS, choć podobno CIA ostrzegła ich już 2 miesiące temu przed taką możliwością właśnie w obleganej przez turystów Barcelonie.

TELAWIW OnLine: Kolejny zamach islamski – tym razem w fińskim mieście Turku; wg świadków terrorysta wyjący „Allah Akbar” zaatakował nożem przechodniów na centralnym placu Trätorget – 2 zabitych, 7-8 rannych. Sprawca postrzelony w nogę i ujęty. Władze mamroczą coś, że „incydent może mieć związek z międzynarodowym terroryzmem”.Reklama

Reklama

Treści chronione